Przegrani mają cele, zwycięzcy mają systemy

advanced divider

„Przegrani mają cele, zwycięzcy mają systemy” – Scott Adams

Rzecz dotyczy bardzo ważnej sprawy, przeniesienia uwagi z celów na systemy. Polega to na wybieraniu tylko i wyłącznie takich przedsięwzięć, które nawet wtedy, gdy prowadzą do porażki dają nam nowe umiejętności lub relacje ludzkie, które z powodzeniem możemy wykorzystać w innych przedsięwzięciach prowadząc nas nieuchronnie do sukcesu w dłuższym okresie czasu.

Przykład:

Kiedy zaczynałem pisać regularne posty na blogu i FB moja żona często zadawała mi pytanie o celowość tego przedsięwzięcia. Z jednej strony czas, który poświęcałem na pisanie nie dawał żądnych realnych finansowych i społecznych rezultatów ( jeżeli dotykamy sprawy w kwestii celu) jednakże wraz z upływem czasu (system -pisania, nauki) sprawiał, że stawałem się coraz lepszy. Pisałem regularnie i tak z czasem narodziła się moja książka, którą nawet nie miałem w planach, a dzisiaj jest bestsellerem. Powstała koncepcja mojego Brandu, moja firma .

Takich przykładów każdy z nas ma wiele. Naprawdę wiele. Wyzwanie jednak jest w tym, aby sobie uświadomić, że nie ma mocniejszej siły od wytrwałości i treningu. To juz słynne powiedzenie, że ludzie przeceniają to co mogą zrobić w 2 tygodnie, a nie doceniają tego co mogą stworzyć w 2 lata, zdecydowanie jest prawdziwe.

Namaste…